Інформація про кафедру

Кафедра фінансів ім. С.І. Юрія – провідний підрозділ ТНЕУ, який здійснює підготовку бакалаврів, спеціалістів і магістрів зі спеціальності «Фінанси». Підготовка магістрів проводиться в межах магістерських програм «Управління державними фінансами», «Управління місцевими фінансами», «Управління фінансами домогосподарств». Для факультету державного управління кафедра готує магістрів зі спеціальності «Державна служба», спеціалізацій «Економіка» та «Бюджет і фінанси».

Кафедра заснована у вересні 1969 року з метою навчально-методичного забезпечення підготовки економістів вищої кваліфікації зі спеціальності «Фінанси і кредит» та здійснення науково-дослідної роботи. У 1969–1973 роках професорсько-викладацький колектив кафедри фінансів складався з молодих кандидатів економічних наук, запрошених з вищих навчальних закладів Москви, Києва, Одеси, Ростова-на-Дону та фінансистів-практиків.

За свою історію кафедра мала кілька поділів, у результаті яких утворювалися інші кафедри. Перший з них відбувся у 1973 році з утворенням кафедри фінансів та кафедри грошового обігу і кредиту, а два останні – у 2001 році з відокремленням кафедри податків та фіскальної політики і в 2002 році з утворенням кафедри фінансів суб’єктів господарювання.

27 серпня 2015 року кафедра названа на честь видатного українського вченого-економіста Сергія Ілліча Юрія.

За всю історію кафедри її очолювали 6 завідувачів. Зокрема, упродовж 1969–1975 років на цій посаді працювали: к.е.н., доцент Пекун Олександр Григорович, 1975–1984 років – к.е.н., доцент Андрущенко Володимир Леонідович, 1984–1989 років – д.е.н., професор Олексієнко Михайло Максимович, 1989–1994 років – к.е.н., доцент Фліссак Андрій Антонович, 1994–2007 років – д.е.н., професор Юрій Сергій Ілліч.

Із 2007 року кафедру очолює д.е.н., професор Кириленко Ольга Павлівна, яка є автором понад 180 наукових праць, у т. ч. монографії «Місцеві бюджети України (історія, теорія, практика)», трьох навчальних посібників з грифом Міністерства освіти і науки України («Фінанси», «Фінанси (Теорія та вітчизняна практика)», «Місцеві фінанси»); співавтор колективного навчального посібника «Бюджетна система України» та підручника «Фінанси». За її редакцією у 2006 році вийшов підручник «Місцеві фінанси», затверджений Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

Сьогодні на кафедрі працює 34 викладачі, з яких – 3 доктори економічних наук та 31 кандидат економічних наук.